• Profesjonalne usługi i opieka medyczna
  • Zabezpieczenia medyczne
  • Szkolenia medyczne
  • Sprzęt medyczny

Aktualności

Znów szkolimy w Budowlance: Pro BLS+AED i Basic Ventilation

2017-12-20 15:54

Przedświąteczny tydzień rozpoczął się pracowicie dla naszych instruktorów, bowiem znów gościliśmy w tarnobrzeskiej "Budowlance". Uczniowie z klas o profilu pielęgniarskim, ratowniczo-pożarniczym i animator czasu wolnego, doskonalili swoje umiejętności na szkoleniu Pro BLS+AED oraz na warsztatach Basic Ventilation. 
Pod okiem anestezjologa i ratownika medycznego uczyli się podstaw bezprzyrządowego (rękoczyn czoło-żuchwa, wysunięcie żuchwy) i przyrządowego (rurka nosowo-gardłowa, ustno-gardłowa, maska krtaniowa) udrażniania dróg oddechowych oraz wentylacji zastępczej (maska twarzowa, worek samorozprężalny). 
Moduł z rozpoznawania i postępowania w wybranych stanach nagłych, poprzedzony samokształceniem, przygotował ich do udzielania pomocy w przypadku udaru mózgu, bólu w klatce piersiowej, drgawek, hipo czy hiperglikemii.
Wszystko zaś zwieńczone zostało treningiem wysokiej jakości resuscytacji, dzięki wykorzystaniu zaawansowanego fantoma Laerdal Resusci Anne QCPR z możliwością analizy w czasie rzeczywistym poprawności wykonywania kluczowych zabiegów.
Obszerną fotorelację z tego szkolenia znajdziecie Państwo na naszym Facebookowym profilu.